top of page

Hrabenov, Olomoucký kraj

GENERAČNÍ PROPOJENÍ: Plodná zahrada

Zahrada o rozloze 333 m² (včetně RD 463 m²).

 

Seznamte se s první částí vícegenerační zahrady.

 

Majiteli této zahrady je aktivní seniorský pár obklopený širokou rodinou.

 

Naším úkolem zde bylo vytvořit pohodlnější a modernější verzi původní zahrady s ponecháním jejích funkcí pro pěstování ovoce a zeleniny. Důležité bylo i propojení zahrady majitelů - prarodičů se zahradou mladšího páru - vnučky s přítelem, sloužící nejen pro velká rodinná setkání.

Najdeme tu vše od odpočinku s knížkou, posezení ve stínu, venkovního či skleníkového pěstování, dílny pro dědu kutila až po pohodovou zábavu u ohniště.

Květinové záhony jsou skládány z původních rostlin s dodatkem dalších trvalek, travin a stromů menšího vzrůstu.

Zeleninová a ovocná zahrádka je tvořena pomocí viktoriánského skleníku a dřevěných vyvýšených záhonů nacházejících se na dvou místech zahrady. Vyvýšené záhony u ohniště jsou zároveň obklopeny keři s jedlými plody (borůvkami, rybízem ad.).

Jednotlivé zóny zahrady jsou prolnuty prorostlými betonovými nášlapy.

Navržena byla také dřevěná terasa pro pohodlné posezení při vstupu do obývacího pokoje. Tato terasa je zároveň propojená se vstupem do jídelny a dřevěným schodištěm do zahrady.

Ohniskem zahrady je posezení u stolu pod starou třešní, kde nám dodává příjemnou atmosféru vodní prvek v podobě malého zahradního jezírka. K odpočinku s knížkou pak poslouží dřevěná terasa s pohodlnými lehátky.

bottom of page